Chatka Rogacz Autor : Martens kategoria: ChatkiChatka znajduje się na zboczach góry Rogacz, w paśmie Beskidu Małego w rejonie Magurki Wilkowickej. W pobliżu chatki znajdziemy szlaki prowadzące do schroniska PTTK na Magurce. Schronisko jest czynne okresem letnim, w ferie jak również w weekendy od 18.00 w piątek do 14.00 w niedzielę. Po wcześniejszej rezerwacji, dla grup powyżej 10 osób, jest możliwe otwarcie schroniska w innych terminach. Koszt noclegu na Rogaczu to 25 złotych.Wysokość : 691.00 m n.p.m.

 Chatka Rogacz posiada około 30 noclegowych miejsc w  pokojach kilko i wieloosobowych. W pokojach znajdują się łóżka i prycze z kocami i materacami. Wymagany jest własny śpiwór. Jest jeden pokój 4-osobowy o nieco wyższym standardzie, przewidziany np. dla opiekunów grup. Chatka posiada ogrzewanie, wodę bieżącą i prąd. Do dyspozycji jest kuchnia ogólnodostępna z piecem, pełnym wyposażeniem w sztućce, garnki i inne naczynia. Obiekt ma salę z kominkiem służącą oprócz tego za jadalnię i świetlicę. Przed chatką znajduje się taras z ławą. Toaleta jest na zewnątrz. W sąsiedztwie chatki znajdziemy boisko do siatkówki a także miejsce gdzie można rozpalić ognisko, a także zadaszony grill. Około 50 metrów od chatki znajduje się sklepik, który służy zarówno chatkowiczom jak również turystom ze szlaku.

Chatka Rogacz czynna: - w weekendy (od 18:00 w piątek do 14:00 w niedziele); - w trakcie ferii i wakacji; - po wcześniejszej rezerwacji również w tygodniu. Wszelkie informacje można osiągnąć pod następującymi numerami: 601 502 853, 693 070 531

 

źródło: www.beskidmaly.pl