Oczyszczacz powietrza Rotenso Autor : Martens kategoria: UsługiW obecnych czasach, powietrze które wdychamy w domu w okresie grzewczym nie należy do czystych. Nasz nos codziennie filtruje ogromną ilość zanieczyszczeń. Nasz organizm zazwyczaj reaguje negatywnie gdy normy są już przekroczone. Warto zadbać w domu o czyste powietrze. Marka Rotenso w swojej ofercie proponuje kilka modeli oczyszczaczy powietrza. W artykule porównamy oczyszczacze powietrza: Rotenso Cleo, Rotenso Wint, Rotenso Piura, Rotenso Ione,Rotenso Qube, Rotenso Areo.


Oczyszczacze powietrza Rotenso - dobór pod względem powierzchni.

Oczyszczacz powietrza Rotenso Aero
Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Model Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Maksymalna powierzchnia zastosowania 120 m2 85 m2 70 m2 60 m2 50 m2 40 m2
Skuteczność filtracji w ciągu 1h 600 m³ 420 m³ 310 m³ 220 m³ 240 m³ 218 m³

Marka Rotenso posiada bogatą ofertę urządzeń służących do oczyszczania powietrza. Na tą chwilę jest 6 oczyszczaczy (Rotenso Cleo, Rotenso Wint, Rotenso Piura, Rotenso Ione,Rotenso Qube, Rotenso Areo). Każdy z wymienionych oczyszczaczy dostosowany jest do oczyszczenia danej maksymalnej powierzchni.

Najmniejszą powierzchnię (do 40m2) obsługuje oczyszczacz Rotenso Cleo. Jest to również najmniejsze urządzenia, które bez problemów możemy przenosić pomiędzy pomieszczeniami. W dzień może pracować w pokoju, a nocą w sypialni. Oczyszczacz Cleo w ciągu 1 godziny pracy skutecznie filtruje aż 218 m³ powietrza.

Powierzchnię do 50 m2 przefiltruje oczyszczacz Rotenso Wint Urządzenie jest dedykowane do pokoju lub sypialni. W łatwy sposób możemy go przenieść pomiędzy pomieszczeniami. Podczas 1 godziny pracy oczyszczacz Wint skutecznie filtruje aż 240 m³ powietrza.

Oczyszczacz powietrza Rotenso Piura skutecznie oczyści pomieszczenia do 60m2. Podobnie jak poprzednie produkty znajdzie zastosowanie w pokojach i sypialniach. Kompaktowa obudowa pozwala swobodnie przenosić oczyszczacz pomiędzy pomieszczeniami. Podczas 1 godziny pracy oczyszczacz Piura skutecznie filtruje aż 220 m³ powietrza.

Do pomieszczeń o powierzchni 70m2 dedykowany jest oczyszczacz powietrza Rotenso Ione . Znajdzie on zastosowanie w sypialniach, pokojach, salonach, jak również w pomieszczeniach biurowych, żłobkach i przedszkolach. Podczas jednej godziny pracy skutecznie filtruje aż 310 m³ powietrza i nawilża z wydajnością 200 ml/h.

Powierzchnię do 85m2 oczyści nam urządzenie Rotenso Qube . Oczyszczacz doskonale wypełni zadanie filtracji powietrza w każdym pomieszczeniu (w sypialni, salonie czy pokoju). Podczas jednej godziny pracy skutecznie filtruje 420 m³ powietrza i nawilża z wydajnością 320 ml/h.

Rotenso Aero to najbardziej wydajny oczyszczacz marki Rotenso. Możemy go stosować w pomieszczeniach do 120m2. Polecany do apartamentów, biur, żłobków i przedszkoli. Podczas jednej godziny pracy skutecznie filtruje 600 m³ powietrza.

Oczyszczacze powietrza Rotenso - dobór stopień filtracji.

Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Model Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Jonizacja tak tak tak tak tak tak
Lampa UV - Clean aiR Light UV - Clean aiR Light UV Clean aiR LED Light UV -
Filtr elektrostatyczny HD iAIR tak tak tak tak tak tak
Filtr antybakteryjny EPA iAIR klasy E12 tak tak tak tak nie tak
Filtr antybakteryjny EPA iAIR klasy E11 nie nie nie nie tak nie
Filtr z aktywnym węglem iAIR tak tak tak tak tak tak
Filtr zimnokatalityczny Cold Nano iAIR tak tak nie nie tak tak
Filtr nanokrystaliczny nanoCrystal iAIR tak tak nie nie nie nie
Filtr biologiczny Zeolite iAIR tak nie nie nie nie nie
Filtr wodny nawilżacza H2O piurR iAIR nie tak tak nie nie nie
Stopnie filtracji

Oczyszczacz powietrza Rotenso Cleo wyposażony jest w 5 etapów uzdatniania powietrza. Posiada filtr kompozytowy 4 w 1. W jednej obudowie znajdują się filtry: antybakteryjny EPA klasy E12, elektrostatyczny HD iAIR, z aktywnym węglem iAIR i zimnokatalityczny Cold Nano iAIR. Dopełnienie jest piąty etap oczyszczana - jonizacja powietrza.

Oczyszczacz Rotenso Wint to urządzenie z 6-etapowym procesem uzdatniania powietrza. Jest wyposażony w filtr kompozytowy 4 w 1. W którym w jednej obudowie znajdują się filtry: elektrostatyczny HD iAIR, antybakteryjny EPA klasy E11, z aktywnym węglem iAIR i zimnokatalityczny Cold Nano iAIR. Dodatkowo powietrze sterylizowane jest wiązką promieniowania UV, która doskonale eliminuje organiczne elementy oraz substancje toksyczne. Ostatnim, 6 etapem oczyszczania jest uzupełnienie powietrza w jony ujemne tlenu.

W oczyszczaczu Piura zachodzi 7-etapowy proces oczyszczanie powietrza. Powietrze przepływa kolejno przez filtr elektrostatyczny, filtr bakteriobójczy EPA (klasy E12) oraz filtr z aktywnym węglem i powłoką srebra iAIR. Oprócz tego powietrze jest sterylizowane wiązką promieniowania UV, która skutecznie rozkłada elementy organiczne oraz substancje toksyczne. Ostatnim etapem oczyszczania (podobnie jak w poprzednich urządzeniach) jest uzupełnienie powietrza w jony ujemne. Oczyszczacz Rotenso Piura to skuteczny pogromca smogu. Usuwa cząsteczki pyłów zawieszonych PM 2,5 aż w 99,9%.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Rotenso Ione wyróżnia się wieloetapowym oczyszczaniem powietrza.Posiada filtr elektrostatyczny, filtr antybakteryjny EPA klasy E12 oraz filtr z aktywnym węglem. Ostatnim etapem oczyszczania jest eliminacja zanieczyszczeń i uzupełnienie powietrza w jony ujemne przez Super Jonizator iAIR.

W oczyszczaczu Rotenso Qube zachodzi osiem etapów procesu oczyszczania powietrza. Posiada on filtr elektrostatyczny, filtr antybakteryjny EPA iAIR klasy E12, filtr wodny nawilżacza H2O piurR iAIR oraz filtr kompozytowy 3 w 1, w którego skład wchodzą filtry: z aktywnym węglem iAIR, nanokrystaliczny nanoCrystal iAIR i zimnokatalityczny Cold Nano iAIR. Dodatkowo powietrze jest sterylizowane wiązką promieniowania UV. Ostatnim, ósmym etapem oczyszczania jest uzupełnienie powietrza w jony ujemne przez Super Jonizator iAIR.

Oczyszczacz powietrza Aero wyposażony jest w zaawansowany technologicznie filtr kompozytowy 6 w 1, w którego skład wchodzą: filtr antybakteryjny EPA klasy E12, filtr elektrostatyczny HD iAIR, filtr z aktywnym węglem iAIR, filtr nanokrystaliczny nanoCrystal iAIR, filtr zimnokatalityczny Cold Nano iAIR oraz filtr biologiczny Zeolite. Dodatkowo powietrze jest oczyszczane przez jonizator.

Oczyszczacze powietrza Rotenso - wymiary.

Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Model Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Szerokość 390 mm 391 mm 450 mm 348 mm 330 mm 340 mm
Głębokość 390 mm 245 mm 298 mm 190 mm 170 mm 162 mm
Wysokość 915 mm 603 mm 616 mm 560 mm 510 mm 536 mm
Waga 13,0 kg 10,5 kg 7,8 kg 6,2 kg 5,5 kg 4,9 kg

Najbardziej mobilnym i najmniej ważącym oczyszczaczem jest Rotenso Cleo. Należy jednk podkręślić, że filtruje najmniejszą powierzchnię. Najcięższy i najwyższy oczyszczacz powietrza to Rotenso Aero. Nic w tym dziwnego, gdyż przeznaczony jest on do oczyszczania dużych powierzchni.

Oczyszczacze powietrza Rotenso - cena katalogowa.

Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Model Rotenso Aero Rotenso Qube Rotenso Ione Rotenso Piura Rotenso Wint Rotenso Cleo
Cena katalogowa 1749 zł netto 1549 zł netto 949 zł netto 699 zł netto 499 zł netto 349 zł netto