XVII Bieg na Hrobaczą Łąkę Autor : Martens kategoria: Wydarzenia


Data rozpoczęcia: 2019-06-01 08:00:00


Data zakończenia: 2019-06-01 23:00:00W sobotę 1 czerwca 2019 w Kozach odbędzie się siedemnasta edycja Biegu na Hrobaczą Łąkę. Trasa biegu w Beskidzie Małym, od roku 2018, ma długość 14 km i około 720 m sumy przewyższeń. To bieg alpejski, który posiada Kategorię I w Lidze Biegów Górskich ATTIQ organizowanej przez portal biegigorskie.pl. Organizator wprowadził limit zgłoszeń wynoszący 250 osób. Na liście już ponad 60 osób. Zgodnie z regulaminem do dnia 15.04 obowiązuje opłata startowa w wysokości 49 zł (płatność on-line).


W zeszłym roku zmieniono wiele w samej organizacji biegu. Organizator, zaproponował przede wszystkim wydłużenie dystansu biegu z 6km do 14km. Aktualna trasa biegu prowadzi po ciekawej drodze leśnej i widokowym grzbiecie górskim. Jest poprowadzona szlakiem czerwonym przez szczyty Groniczki i Gaiki prosto na szczyt Hrobczej Łąki, gdzie znajduje się krzyż milenijny. W tym roku, start biegaczy zaplanowano o godzinie 10:00. Na trasie organizator zapewnia punkt z wodą i słodyczami, a także pośredni pomiar czasu. Na mecie - szczycie Hrobaczej Łąki zaplanowano oficjalne zakończenie, posiłek i odbiór rzeczy z depozytu.

 

W pierwszą sobotę czerwca, zapraszamy biegaczy, którzy chcą miło i aktywnie spędzić czas w górach. Przygotowaliśmy piękną, widokową trasę o długości 14km. To dystans, który podoba się zarówno biegaczom doświadczonym jak i amatorom. Każdy z uczestników biegu otrzyma piękny pamiątkowy medal. Przygotowujemy ciekawy pakiet startowy. Chcemy, aby każda osoba biorąca udział w naszej imprezie wyjechała z Kóz zadowolona.? - mówi główny organizator biegu Konrad Hamerlak, dyrektor Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.

 

W tym dniu odbędzie się również IX Rajd Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę. Metę rajdu NW zaplanowano także na szczycie Hrobaczej Łąki, a trasa rajdu poprowadzona została widokowym szlakiem żółtym.

 

Patronat medialny nad imprezą objął portal BiegiGorskie.pl. oraz Wydawnictwo Prasa Beskidzka. Organizatorem zawodów jest Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach.

 

 

Zapisy: LINK

https://www.bgtimesport.pl/zawody/bieg/id/355

 

Informacje o biegu: LINK

http://www.csw.kozy.pl/aktualnosci/art-xvi-bieg-na-hrobacza-lake-w-kozach,100

 

Regulamin: LINK

https://www.bgtimesport.pl/_files/public/pliki/Regulaminy_Hrobacza_2019.pdf

 

Zwiastun biegu: FILM

https://youtu.be/6BxNCZOe_lA